joi , 27 februarie 2020 7:09 am
Iasi booked.net
-1°C

Două eliminări, două goluri şi două penalty-uri ratate în meciul dintre CS Afumați și Știința Miroslava

CS Afumaţi şi Ştiinţa Miroslava au încheiat la egalitate, scor 1-1, în primul meci de sâmbătă din Liga 2, în cadrul etapei a 29-a.

Ilfovenii au deschis repede repede pe teren propriu, prin Vasile Olariu, în minutul 6, şi au fost egalaţi de ieşeni aproape de finalul primei părţi a jocului, prin reuşita lui Valentin Buhăcianu (33).

La Afumaţi, Ştiinţa a irosit două lovituri de pedeapsă. Pe prima a ratat-o Alexandru Taciuc în minutul 11, iar pe a doua Valentin Buhăcianu, în minutul 42. Iar în minutul 83, ambele echipe au rămas fără jucătorii Ciprian Perju, respectiv Alexandru Corban, eliminaţi pentru proteste şi injurii.

După această remiză, CS Afumaţi acumulează 49 de puncte şi cade pe locul 6, în timp ce Ştiinţa Miroslava face 28 de puncte şi pică şi ea pe locul 17, fiindcă Pandurii are un golaveraj mai bun.

Runda viitoare, Afumaţiul joacă în deplasare la Foresta Suceava, sâmbătă, de la ora 11:00, iar Ştiinţa joacă tot atunci, pe teren propriu, cu liderul Dunărea Călăraşi.

Recomandări

Diplomă de recunoștință, din partea ieșenilor, pentru Hagi

Managerul FC Viitorul, Gheorghe Hagi, a fost premiat înaintea meciului din Copou cu Poli Iași. …