miercuri , 19 decembrie 2018
Iasi booked.net
-1°C

Poli Iaşi s-a calificat în optimile Cupei României (VIDEO)

Trei echipe de prima ligă, Poli Iaşi, Dunărea Călăraşi, FC Hermannstadt, şi două de eşalon secund, ”U” Cluj şi CS Mioveni, s-au calificat, miercuri, în optimile de finală ale Cupei României la fotbal.

Cel mai dramatic joc dintre primele desfăşurate miercuri a avut loc la Arad. Acolo, UTA a condus-o de două ori pe Poli Iaşi, însă a fost egalată de fiecare dată şi, astfel, s-a intrat în prelungiri.

Ambele echipe au mai punctat câte o dată în acest interval, din lovituri de pedeapsă, iar partida a ajuns la lovituri de departajare. Ieşenii au marcat la toate cele cinci execuţiile de la 11 metri, în timp ce arădenii au ratat o dată prin Alexandru Pop, astfel că Politehnica Iaşi s-a impus cu 8-6 la general şi s-a calificat în optimi.

Poli Iaşi a câştigat cu 5-3 la loviturile de departajare în faţa formaţiei UTA Arad, după ce scorul a fost egal după 90 de minute (2-2) şi după prelungiri (3-3).

Recomandări

Stoican are probleme cu arbitrii: “Nu pot să stau ca un papiţoi pe bancă!”

Antrenorul Politehnicii Iaşi, Flavius Stoican, a făcut un apel la arbitri, în cadrul unei conferinţe …