Ministrul Educaţiei a anulat pentru a doua oară întâlnirea cu vlogger-ul Selly.  „Doamna Anisie, nu vă e ruşine? Asta face un lider?

0
234

Așa cum și-a propus, Selly încearcă să schimbe câte ceva în școlile din România. Iar pentru a reuși să facă acest lucru și propunerile lui să fie luate în considerare trebuia să se întâlnească cu Ministrul Educației. Însă pentru a doua oară Monica Anisie a refuzat întâlnirea.

Cei doi trebuiau să discute despre propunerile tânărului privind reformele din învățământul românesc, însă în cele din urmă Monica Anisie a anulat din nou întâlnirea. După ce a confirmat că va participa la dezbaterea cu Selly, vineri la ora 15:00, ministrul Educaţiei s-a răzgândit.

De data aceasta, Monica Anisie a pus refuzul ei pe seama creşterii numărului de cazuri de coronavirus. Astfel, aceasta a anunțat că va trimite în locul ei un secretar de stat.

Vloggerul Selly s-a arătat extrem de dezamăgit de răspunsul primit, mai ales că nu este pentru priam dată când se lovește de un refuz din parte Monicăi Anisie.

Nu vă e doamnă aşa, un pic ruşine să anunţaţi că veniţi şi apoi să ne lăsaţi baltă? Nu e penibil să vă fie frică să vă întâlniţi cu un puşti de 19 ani?„,  a spus  Selly într-un nou videoclip postat pe conturile sale de socializare.

Monica Anisie a mai refuzat și înainte o întâlnire cu Selly

Ministrul Educației nu se află la primul refuz. În trecut aceasta s-a mai arătat dornică de a se întâlni cu vlogger-ul, iar când lucrurile erau aproape să se materializeze a anulat totul.

Pentru prima întâlnire, refuzul Ministrul Educației a venit în contextul în care nu a fost de acord cu termenii propuși de vlogger. Acesta intenționa ca întâlnirea lor să fie transmisă live în mediul online, lucru pe care Monica Anisie l-a refuzat în mod categoric.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.