După Andrei Sin, un alt fotbalist important din lotul sezonului trecut şi-a prelungit contractul cu CSM Poli Iaşi. Jucătorul de bandă stângă Narcis Bădic...
Simona Halep s-a calificat „la pas” în sferturile Open-ului Franței.
În optimi lidera mondială a trecut cu 6-2, 6-1 de belgianca Elise Mertens, locul 16...