Dronă prăbuşită în România – Un deputat din Galați povesteşte că aparatul de zbor a lovit casa liftului, a ajuns pe acoperiş şi a explodat

0
4

Deputatul USR Bogdan Rodeanu, care este din Galaţi, povesteşte că drona a lovit casa liftului din blocul cu zece etaje, s-a prăbuşit pe acoperiş şi apoi a explodat. În urmă au rămas geamuri sparte şi bucăţi din dronă împrăştiate pe jos.

Sunt imagini pe care, sincer, nu credeam că le vom vedea vreodată într-un cartier din Galaţi”, transmite deputatul, adăugând că trebuie investit în apărare.

În timpul unui nou atac lansat de Federaţia Rusă asupra localităţilor ucrainene aflate la graniţa cu România, una dintre drone a pătruns în spaţiul aerian românesc şi a ajuns deasupra municipiului Galaţi.

A lovit casa liftului unui bloc cu zece etaje, s-a prăbuşit pe acoperiş şi a explodat. Din fericire, nu vorbim despre pierderi de vieţi omeneşti, însă există persoane rănite, iar consecinţele puteau fi mult mai grave”, a scris, pe Facebook, deputatul USR din Galaţi, Bogdan Rodeanu.

 

Mai multe pe: stiripesurse.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.