Israelian căutat pentru infracţiuni de fraudă, oprit la controlul de frontieră

0
168

Poliţiştii de frontieră din cadrul Punctului de Trecere a Frontierei Albița au depistat şi oprit la control un bărbat din Israel, pe numele căruia, în bazele de date Interpol a fost emis un mandat de arestare pentru săvârşirea infracțiunii de fraudă.

În ziua de 06 martie a.c, în jurul orei 21.45, în Punctul de Trecere a Frontierei Albița-I.T.P.F. Iaşi, s-a prezentat pentru efectuarea formalităţilor de control, pentru a ieşi din ţară, pasager într-un microbuz, un cetățean din Israel, în vârstă de 38 de ani.

La controlul de frontieră, colegii noştri au constatat că pe numele bărbatului este emisă o alertă Interpol de punere în aplicare a unui mandat de arestare, acesta fiind cercetat pentru săvârşirea infracțiunii de fraudă.

Persoana în cauză a fost predată unei echipe operative din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale al I.P.J. Vaslui în vederea luării măsurilor legale ce se impun.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.