Polițiștii din București au urmărit noaptea trecută un conducător auto care a refuzat să oprească la semnalul lor și și-a continuat drumul în viteză, astfel că aceștia au tras focuri de armă, atât în plan vertical, cât și asupra mașinii.
Polițiști din cadrul Secției 19 , aflați în exercitarea atribuțiilor de serviciu, au efectuat în noaptea de sâmbătă spre duminică, în jurul orei 02:00, semnal regulamentar de oprire pentru o mașină, însă șoferul acesteia a refuzat să oprească și a continuat deplasarea în viteză.
Astfel, ei au început să urmărească mașina, fiind solicitat sprijin polițiștilor aflați în teren, pentru a-l opri. Autovehiculul a fost urmărit pe mai multe străzi, iar la un moment dat a lovit ușor un taxi ce se afla în deplasare.
În imaginile video surprinse de un bucureștean de la înălțime se vede că șase mașini de poliție erau în urmărirea șoferului care nu oprise la semnale și se aud focuri de armă trase în timpul cursei.


